W piękny niedzielny poranek zostałem zaproszony do wzięcia udziału w biatlonie letnim organizowanym przez Grodziski Klub Biegacza. Zgłosiliśmy się jako drużyna HARPAGANY, którego członkami byli: Marzenna Perz (NKB Chyży), Szymon Kuraś (NKB Chyży), Robert Konkiewicz (GKB). Dla mnie osobiście było to nowe doświadczenie, bo ostatni raz z broni strzelałem w liceum:)

Mimo braku wprawy, raczej nie mam powodu do wstydu, ponieważ pomogłem drużynie zająć miejsce na podium! W strzelaniu nie brylowałem, ale nadrobiłem w bieganiu. Natomiast pozostałe harpagany strzelali prawie bezbłędnie (brawo Marzenna!) i tym sposobem wywalczyliśmy miejsce na III stopniu podium. Naprawdę niewiele zabrakło do II miejsca, więc tym bardziej jesteśmy z siebie dumni! Dodatkowo w klasyfikacji kobiet miejsce I zajęła niezawodna i zaprawiona w wielu biegowych bojach Marzenna Perz. Gratulacje i brawa!

Ogólnie byłem zaskoczony rodzinną i kameralną atmosferą oraz przepysznym posiłkiem na mecie (patrz foto). Zachęcam wszystkich Chyżaków i nie tylko do wzięcia udziału w takich zawodach, bo to naprawdę świetna zabawa:)

Poniżej nasze czasy:

Szymon Kuraś: 34:05 min / miejsce open 4.
Robert Konkiewicz: 36:56 min / miejsce open 7.
Marzenna Perz: 37:38 min / miejsce open 11.

SK