VI Edycja Crossu Sierakowskiego

W dniu 15.08.2019r. tradycyjnie grupa nowotomyskich biegaczy NKB Chyży Jacek, Jarek i nasz niezłomny trener Darek, postanowiliśmy spędzić świąteczny czas aktywnie uczestnicząc w biegu na 15 km w Sierakowie a następnie wypocząć na urokliwej plaży przy jeziorze Jaroszewskim.
Biegi główne na dystansie 7,5 km i  15 km, poprzedzone były biegami dziecięcymi w różnych kategoriach wiekowych. Trasa Crossu Sierakowskiego biegła drogami i ścieżkami leśnymi na terenie Nadleśnictwa Sieraków, głównego sponsora biegów. Urozmaicone podłoże od sypkiego piasku przez utwardzone drogi leśne po odcinek kostki brukowej dostarczyły zawodnikom zapewne wiele wrażeń. Zaraz po starcie czekał nas krótki podbieg kostką brukową w stronę ronda przy ośrodku OSIR. Na rondzie skręciliśmy w prawo wbiegając na ścieżki leśne Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. W tej części trasy czekały na nas dwa zbiegi oraz jeden dość wymagający podbieg, to jeden z najciekawszych odcinków w którym po prawej stronie mogliśmy widzieć biegnąc wysoką skarpą przez ok 400 m zawodników biegnących w dole. Dalej kierowaliśmy się na południe i w kierunku kąpieliska nad Jeziorem Lutomskim. Na tym odcinku czekał na nas piasek i delikatny zbieg wąwozem przez piękny las bukowy. Ten odcinek trasy jest płaski i bardzo malowniczy. W okolicy 7 km od startu czekał nas jeden z najtrudniejszych odcinków trasy a mianowicie krótki, ale bardzo stromy podbieg, który zapewne nie jeden zawodnik zapamięta. Po pokonaniu podbiegu na uspokojenie tętna był ok 500 metrowy zbieg do mety. Meta usytuowana była w miejscu startu w Słonecznej Dolince, gdzie osoby startujące na dystansie 7,5 km kończyły swój bieg a osoby startujące na dystansie 15 km zaczynały drugą pętle.
Jak przystało na wytrawnych biegaczy postanowiliśmy wystartować na trasie 15 km. Do mety dotarliśmy bez większych problemów, pomimo dużego stopnia trudności trasy i upalnej pogody. Największy sukces osiągnął nasz trener Darek zajmując 1 miejsce w kategorii wiekowej udowadniając, że trenowanie podbiegów i crossu przynosi spodziewane efekty. Brawo Darek!

Uzyskane czasy:

  1. Dariusz Ruta 1:04:52
  2. Jacek Zerbst 1:11:16
  3. Jarosław Giel 1:15:12

Dla porównania zwycięzca biegu uzyskał czas 00:52:36 przy średnim tempie biegu 3,30 😉
Fot. Daniel Musiał