W dniu 07.10.2018r. czteroosobowa grupa z Nowego Tomyśla, trzech klubowiczów Chyżaków: Jacek, Karol i Łukasz oraz przyjaciel i sympatyk klubu Jarek wybrali się na X jubileuszową edycję Silesia Maratonu z metą na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Trasa biegnie jako jedyna w Polsce przez teren aż czterech miast: Katowic, Chorzowa, Mysłowic i Siemianowic Śląskich. Daje się to odczuć na trasie poprzez dużą ilość zakrętów, pętli, zmian terenu przez który przebiegają uczestnicy. Zmienia się ciągle teren: od nowocześnie zurbanizowanego centrum Katowic i okolic Spodka po liczne parki, obwodnice, ale i górnicze osiedla jak słynny i urokliwy Giszowiec. Jest na co popatrzeć! Większość trasy prowadzi przez zielone parki i miejskie lasy.
Trasa nie należy do łatwych, są liczne i długie podbiegi, które powodują, że na Silesia Maraton nie przyjeżdża się dla ustanawiania życiówek o czym przekonaliśmy się bardzo dotkliwie na własnej skórze. Musieliśmy w trakcie biegu szybko skorygować nasze ambitne plany…
Zwycięzca maratonu osiągnął czas – 02:26:40 to świadczy jak bardzo wymagający jest ten maraton.
Meta na stadionie rekompensuje cały wysiłek i powoduje, że wbiegając na tor lekkoatletyczny na stadionie, zapominamy o ciężkiej trasie, swoich słabościach przy aplauzie publiczności i potężnym telebimie można przez chwilę poczuć się jak prawdziwy sportowiec.
To właśnie ten magiczny stadion zrobił na nas największe pozytywne wrażenie.

Zerbst Jacek 3:43:28
Frański Łukasz 4:19:41
Banach Karol 5:32:34

Jacek