Maj rozpoczął się wyśmienicie – piękna pogoda i dużo biegania! Chyżaki nie marnują takich okazji i licznie obsadzili swoją obecnością bieg pt. Solid Run w Przyłęku organizowany 1 maja przez lokalny klub biegowy i tutejsze władze, a flagowym sponsorem była firma Phoenix Contact Wielkopolska. Impreza zaczęła się od biegów naszych najmłodszych pociech i tutaj już możemy pochwalić się pierwszym sukcesem! Otóż Wojtek,  synek klubowego politykiera Adasia wybiegał pierwsze miejsce w grupie 5-7-latków! a Mateusz, synek Ani i Łukasza był 3 w tej samej kategorii.
Niedaleko pospadały jabłuszka 😄
Ale nie chodzi przecież miejsca, tylko o dobrą zabawę. A tej nie brakowało🥳. Wszystkie dzieciaki zasłużyły dzisiaj na nagrodę!
Po zakończeniu zmagań najmłodszych, przyszedł czas na konkrety tych troszkę starszych. Do wyboru było 5 i 10 km. Klubowicze NKB zgodnym głosem odpowiedzieli – jedziemy z tą dychą!💪🦵
Trasa wiodła przez leśne dukty, nie brakowało ostrych podbiegów i zakręconych zbiegów, ale Chyżaki poradzili sobie świetnie.
I tak po niecałych 45 minutach na mecie, po samotnym finiszu, zameldował się niżej podpisany Dzik Górski, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i w kategorii🏆. Niedługo za nim, na drugim miejscu uplasował się Krystian. Dodatkowo nasi klubowicze – wspomniany wyżej Krystian, a także Bartek zgarnęli odpowiednio pierwsze🥇 i trzecie 🥉miejsce w swoich  kategoriach wiekowych. Brawo!!!
Poniżej nasze rezultaty:

Szymon Kuraś: 44:58 min / 1. OPEN, 1. M4
Krystian Skałecki: 45:35 min / 2. OPEN, 1. M2
Łukasz Frański: 51:06 min / 9. OPEN, 5. M4
Jarek Giel: 54:54 min / 16. OPEN, 5. M3
Bartek Nowak: 1:01:35 min / 31. OPEN, 3. M2
Monia Kaczmarek: 1:09:29 min / 38. OPEN, 6. K4

Starty dzieci:
Kategoria 5-7
Szofer Wojciech 1. OPEN
Andrzejczak Mateusz 3.OPEN
Giel Fryderyk 5. OPEN

Kategoria 8-10
Andrzejczak Natalia 5. OPEN
Guzik Jan 6. OPEN

Szymek / Dzik Górski