Zabiegany Chyżaków weekend!
W dniach 07-08.04.2018 odbyło się wiele imprez biegowych, w związku z czym Chyżacy rozproszyli się po całym kraju w poszukiwaniu przygód. I żeby nie było, to mamy się znowu czym pochwalić 🙂 Po kolei:
W sobotę Paweł Jankowiak w kategorii M21, czyli wśród elity BnO wygrał Puchar Krzeszowic w Sprinterskim Biegu na Orientację, który był imprezą towarzyszącą niedzielnym Mistrzostwom Polski w Długodystansowym BnO. Niestety w niedzielę podczas morderczego biegu przydarzył mu się poważny upadek, po którym w piekącym słońcu i pagórkowatym terenie już marszobiegiem dotarł do mety na 8 miejscu w M21. Paweł – Brawa i szacunek za walkę do końca!
W sobotę na biegu Europejskim (10km) Marzena Perz wywalczyła III miejsce w kategorii K50. Z Chyżaków w Gnieźnie towarzyszył jej Łukasz Frański.
Również w sobotę, siedmiu z nas przybijało Piątki w parku o czym pisaliśmy w oddzielnej relacji.
Słoneczna niedziela z pewnością cieszyła wszystkich, którzy wystartowali w Borui Kościelnej podczas V edycji Biegu z Motylem. Tutaj Marzenna zgarnęła drugi w ten weekend puchar za 3 miejsce w generalce, stojąc na pudle z córką Emilią, która zwyciężyła wśród kobiet. Kamila Bielawa zajmując 4 miejsce w generalce zwyciężyła w kat. K40- a jej córka Hania stanęła na drugim miejscu podium za dzielną walkę w biegach dziecięcych!
Kolejne podium na Biegu z Motylem padło łupem Agnieszki Jarnót, która zajęła II miejsce w kat. K40+
Gratulacje, drogie Panie 🙂
Oprócz Marzenny, Kamili i Agnieszki barwy naszego klubu reprezentowali jeszcze Anna Andrzejczak, Sławek Drgas, Leszek Jakubowski, Szymon Kuraś i Michał Szułczyński (wszyscy brali też udział w sobotniej piątce)
Niestety piękne słoneczko nie sprzyjało dwójce naszych przyszłych królów, którzy w drodze po kolejny klejnot w Koronie Polskich Maratonów wystartowali w Dębnie. Pokonanie 42,195km to samo w sobie ciężkie zadanie a upał i silny wiatr to najgorsi przeciwnicy maratończyków. Marek Haliniak i Karol Banach uporali się jednak z trudnymi warunkami, ukończyli bieg i już jesienią Karol może być „koronowany” we Wrocławiu a Marek w grodzie Kraka w przyszłym roku, czego oczywiście życzymy!
Pozostaje jeszcze jedna impreza z tego weekendu a mianowicie wyprawa naszych do Chorwacji. Zasługuje ona jednak na oddzielną relację, którą opublikujemy już wkrótce. Tymczasem przypominamy o trwających zapisach na Olęderski Festiwal Biegowy i robimy ostatnie treningi przed zbliżającym się w niedzielę Półmaratonem Poznańskim.